Rajd na zakończenie sezonu turystycznego 2015 w Puszczy Zielonka

Rajd na zakończenie sezonu turystycznego 2015 w Puszczy Zielonka

Rajd na zakończenie sezonu turystycznego 2015 w Puszczy Zielonka

Brak komentarzy do Rajd na zakończenie sezonu turystycznego 2015 w Puszczy Zielonka

Żegnając sezon turystyczny 2015 w Puszczy Zielonka, 230 osób uczestniczyło w rajdzie zorganizowanym w niedzielę 25 października 2015 r. Jego start i metę zlokalizowano w Ośrodku Turystyczno-Edukacyjnym ,,Dziewicza Baza” w Czerwonaku, u podnóża Dziewiczej Góry.

Niedługo przed rajdem, w nocy z soboty na niedzielę cofaliśmy zegarki o godzinę (zmiana czasu z letniego na zimowy), dlatego uczestnicy rajdu zameldowali się na starcie wyjątkowo wypoczęci, pełni energii  i gotowi do pokonania wielu kilometrów na rowerze i pieszo.

Dla rowerzystów przygotowano dwie trasy: łatwiejszą – familijną oraz bardziej wymagającą – trasę MTB. Była również dziesięciokilometrowa trasa dla pasjonatów Nordic Walking i piechurów.

Pomimo jesiennego chłodu piękny krajobraz, bogactwo kolorów jesiennego lasu oraz wyjątkowe widoki zrekompensowały dający się odczuć październikowy chłód. Puszcza przywitała i pożegnała uczestników całą paletą barw i kolorów pięknej złotej polskiej jesieni. Na mecie na wszystkich czekał smaczny posiłek oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Bawiono się świetnie, co można zobaczyć na zdjęciach z imprezy, które znajdują się w GALERII: http://1drv.ms/1Xt89JZ. Ich autorem jest Jarosław Murek.

Związek Międzygminny ,,Puszcza Zielonka” dziękuje Zespołowi Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz Ośrodkowi ,,Dziewicza Baza” za współorganizację imprezy.

 

tekst: Izabela Paprzycka

About the author:

Leave a Reply

Back to Top

%d bloggers like this: