Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert adwentowo – kolędowy w Skokach

16 grudnia 2017 @ 19:00 - 21:00

jarmark świateczny (2)

Podczas koncertu adwentowo – kolędowego zorganizowanego w ramach projektu NOC W KOŚCIOŁACH DREWNIANYCH wystąpią:

Poznański Chór Kameralny COLLEGIUM CANTORUM, który powstał w 1983 r. z inicjatywy grupy absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Poznaniu. Repertuar zespołu jest bardzo rozległy – obejmuje utwory a cappella oraz dzieła wokalno – instrumentalne od epoki renesansu do współczesności. Chór występował w Polsce i za granicą m. in. we Francji, Włoszech. Szwajcarii i Niemczech oraz brał udział w wielu projektach artystycznych. Jest laureatem konkursów chóralnych a do najważniejszych osiągnięć zespołu należą:

  • Nagroda za najlepsze wykonanie polskiej muzyki współczesnej na I Ogólnopolskim festiwalu Chórów Kameralnych w Olsztynie (1988),
  • Nagroda za najlepszy debiut na konkursie Legnica Cantat (1989) i Grand Prix – nagroda dyrygentów,
  • Grand Prix na II Ogólnopolskim Festiwalu Chórów Kameralnych w Olsztynie (1990),
  • Grand Prix na I Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym Muzyki Dawnej im. G.G. Gorczyckiego ARS LONGA w Poznaniu – 2015.

Dyrygentem chóru jest Małgorzata Kwaśnik – Chmielewska – pedagog w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu, której pasją jest chóralistyka kameralna. Prowadzi ożywioną działalność koncertową i pedagogiczną, jest wykładowcą na kursach i seminariach ogólnopolskich, współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi m.in. Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, Europejskim Towarzystwem Kulturalnym w Berlinie i Akademią Sztuki w Szczecinie oraz z wieloma artystami, tworząc nowe projekty artystyczne.

Za rozwój edukacji artystycznej w Polsce, otrzymała Nagrodę Indywidualną II stopnia przyznaną przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Z zespołem wystąpi Jarosław Kostka – pianista jazzowy, aranżer organista i kompozytor, będący inicjatorem i autorem śmiałych projektów łączących tradycyjną chóralistykę z muzyką jazzową, poszukujący też inspiracji w folklorze. Autor lub współtwórca wielu projektów np. „Flamenco meets jazz”, „Nordic Jazz Project” czy „Komeda/Kostka – Intensive Silence”. Wydał kilka płyt, z których ostatnia „Jazz Contra Bach” ciszy się dużym zainteresowaniem słuchaczy.

Drugim instrumentalistą będzie kontrabasista, gitarzysta basowy i muzyk jazzowy – Piotr Wiśniewski. Brał udział m.in. w Jazz Jamboree i Jazz Fair. Jest wykonawcą ceniony wśród pianistów i wokalistów za time i bogactwo melodyki.

Partie solowe wykonają: Eliza Kowalska – sopran – absolwentka Szkoły Muzycznej II stopnia w Poznaniu oraz członkowie chóru.

Szczegóły

Data:
16 grudnia 2017
Czas:
19:00 - 21:00

Miejsce

SKOKI

Back to Top