Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

VII NOC KOŚCIOŁÓW – MUZYCZNA PODRÓŻ PO SZLAKU KOŚCIOŁÓW DREWNIANYCH WOKÓŁ PUSZCZY ZIELONKA

1 lipca 2016 @ 18:00

 

VII NOC KOŚCIOŁÓW – MUZYCZNA PODRÓŻ PO SZLAKU KOŚCIOŁÓW DREWNIANYCH WOKÓŁ PUSZCZY ZIELONKA

Związek Międzygminny Puszcza Zielonka już po raz siódmy zaprasza na Noc Kościołów Drewnianych, która odbędzie się w piątek 1 lipca 2016r. w kościołach w Węglewie oraz Rejowcu (gmina Pobiedziska i gmina Skoki).

W dwóch spośród dwunastu kościołów szlaku zabrzmi muzyka chrześcijańska. W Węglewie zagra zespół  Gospel Joy, w Rejowcu natomiast odbędzie się koncert ,,Na wiele strun”. Noc rozpocznie się o godzinie 18.00 i potrwa do północy.

W trakcie wieczoru zaplanowano także zwiedzanie drewnianych świątyń w towarzystwie księdza lub regionalisty. Zwiedzanie możliwe będzie pół godziny przed i po każdym z koncertów.

 

W programie:

 

  • godz. 18.00 – koncert zespołu Gospel Joy w kościele parafialnym pw. św. Katarzyny
    Aleksandryjskiej w Węglewie
  • godz. 20.00 – koncert ,,Na wiele strun” (duety: skrzypcowy i wiolonczelowo- cytrowy)
    w kościele parafialnym p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rejowcu

 

 

KONCERT W WĘGLEWIE: Gospel Joy

Gospel Joy to energiczny, dynamiczny i radosny chór śpiewający muzykę gospel w języku angielskim i polskim. Chór istnieje od 1996 roku i występuje z pełnym składem instrumentalnym: klawisze, gitara basowa, perkusja. Tworzą go 54 osoby w wieku od 17 do 56 lat. Chórzyści są grupą przyjaciół, dla których główną inspiracją jest Bóg i Jego Słowo, w wolnych chwilach spotykają się, aby pośpiewać, potańczyć, czy pojeździć na łyżwach. Koncerty Gospel Joy są wyjątkowe, podczas każdego występu publiczność włącza się, śpiewając wraz z chórem proste piosenki gospel, co tworzy rewelacyjną atmosferę.

 

KONCERT W REJOWCU: ,,Na wiele strun”

Klasyka, folk, muzyka filmowa to gatunki reprezentowane podczas koncertu jaki odbędzie się w kościele w Rejowcu. Muzyczną oprawę wieczoru zapewnią dwa duety: skrzypcowy duet małżeństwa Andrzeja i Urszuli Gniewków z Jeleniej Góry występujący pod nazwą „JAK AMADEUSZ”  oraz wiolonczelowo-cytrowy duet Grzegorza Tomaszewskiego (cytra) i Małgorzaty Ruszniak (wiolonczela). Duet JAK AMADEUSZ w programie ma utwory kompozytorów takich jak  J.Haydn, W.A.Mozart, C.Stamitz, G.Ph.Telemann. Z kolei w wykonaniu duetu cytrowo – wiolonczelowego usłyszymy najnowsze kompozycje Grzegorza Tomaszewskiego na cytrę i wiolonczelę – kujawiaki i polonezy inspirowane polską muzyką tradycyjną. W finale dwa duety połączone w jeden kwartet zagrają znane tematy muzyki barokowej oraz filmowej.

Szczegóły na stronie: www.turystyka.puszcza-zielonka.pl

 

W tym roku Związek Międzygminny Puszcza Zielonka proponuje Państwu nieco inną formułę tego wyjątkowego muzycznego wydarzenia na szlaku Kościołów Drewnianych, jakim jest Noc Kościołów.
Koncerty będą zorganizowane w trzech turach. Kolejne edycje planowane są na wrzesień (w Kicinie oraz w Wierzenicy) oraz w okresie bożonarodzeniowym (koncerty w Długiej Goślinie i Dąbrówce Kościelnej). Więcej szczegółów już wkrótce.

 

 

 

Szczegóły

Data:
1 lipca 2016
Czas:
18:00

Back to Top