Z dużą radością przedstawiamy Państwu najnowszy przewodnik „Puszcza Zielonka i okolice”.

Jest to kontynuacja serii wydawnictw Związku Międzygminnego Puszcza Zielonka. Publikacja powstała przy współpracy Zespołu Paków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Książka składa się z kilku rozdziałów.

Pierwszym jest „Dziedzictwo przyrodnicze” w którym czytelnik znajdzie informacje o wszystkich formach ochrony przyrody jakie znajdują się na ternie 6 gmin Związku. Opisane są paki krajobrazowe, obszary Natura 2000, rezerwaty przyrody, pomniki przyrody oraz użytki ekologiczne.

W rozdziale „Podpoznańskie bogactwo” opisane zostały wybrane ciekawostki i atrakcje Związku ale pod względem historycznym i kulturowym. Znajdują się tam informacje o miejscowościach, zespołach dworsko-parkowych grodziskach czy niezwykłych miejscach.  

„Turystyczna kraina” zabierze nas przede wszystkim na najróżniejsze szlaki, a jest ich nie mało… Każdy znajdzie coś dla siebie.

Zmotoryzowani szlaki samochodowe w tym najbardziej znany Szlak Kościołów Drewnianych. Rowerzyści kilkadziesiąt tras o długości kilkuset kilometrów, tak samo jak zwolennicy pieszych wędrówek.

Poza tym można znaleźć coś dla kajakarzy i osób  lubiących spędzać czas w siodle.

W rozdziale tym znajdą państwo także informacji o miejscach gdzie aktywnie można spędzić czas. „Imprezy w puszczy” to charakterystyka cyklicznych wydarzeń jakieś organizowane są przez Związek Międzygminny.

Na końcu znajduje się informacja turystyczna oraz aktualny  spis miejsc gastronomicznych i noclegowych.

Przewodnik zawiera wiele informacje w ale bardzo syntetycznej formie i jego głównym zadaniem jest zachęcenie czytelników do odwiedzania tych miejsc, które są niezwykle ciekawe i znajdują się na wyciągnięcie ręki…

tekst: Bartosz Krąkowski

Do pobrania: