Słyszeliśmy często niesamowite historie o miejscach, czy wydarzeniach z nimi związanymi, kryjącymi jakąś tajemniczą legendę.

Ich odwiedzanie niosło emocje, intrygowało. Często snuliśmy  fantazje na temat bohaterów i sytuacji w jakich się znaleźli w bliżej nieokreślonej przeszłości, w miejscu, które właśnie odwiedziliśmy.

Puszcza Zielonka i jej okolice również kryją wiele tajemnic. Postanowiliśmy je dla Was zebrać i opisać. Tak powstała pięknie ilustrowana książka, pt. „Legendy Puszczy Zielonki” przedstawiająca 12 tajemniczych historii.

Dowiemy się z niej kogo uratowała Anna pod Dziewiczą Górą, poznamy dzieje tragicznej miłości Zosi i pruskiego oficera  Może ubawi nas historia o pewnym mieszkańcu Kiszkowa, któremu zegarek skomplikował zwiedzanie świata, a może przestraszą nas strachy grasujące na Babicy.

Będziemy świadkami zmagań królów, królewskich wojów i rycerzy. Dowiemy się dlaczego Jezioro Kowalskie pochłonęło okoliczne domy i jaki skarb został zatopiony w Jeziorze Swarzędzkim. I wreszcie skąd się wziął tajemniczy słup w sercu Puszczy Zielonki.

W miejscach związanych z puszczańskimi legendami zostały ustawione pięknie ilustrowane tablice, tworząc Szlak Puszczańskich Legend. Można go odwiedzić  i przekonać się, czy zostało tam coś z dawnych podań.

Odszukaj Legend w terenie, znajdziesz tam specjalne tablice i poczujesz klimat tajemnicy, zapraszamy.

Książka „Legendy Puszczy Zielonki”