1 LIPCA ODBYŁY SIĘ KONCERTY W NAJMŁODSZYCH PUSZCZAŃSKICH KOŚCIOŁACH

1 LIPCA ODBYŁY SIĘ KONCERTY W NAJMŁODSZYCH PUSZCZAŃSKICH KOŚCIOŁACH

1 LIPCA ODBYŁY SIĘ KONCERTY W NAJMŁODSZYCH PUSZCZAŃSKICH KOŚCIOŁACH

Brak komentarzy do 1 LIPCA ODBYŁY SIĘ KONCERTY W NAJMŁODSZYCH PUSZCZAŃSKICH KOŚCIOŁACH

Zmiana terminu pierwszej odsłony VII Nocy Kościołów Drewnianych z maja na początek lipca spotkała się z bardzo przychylnym przyjęciem turystów, którzy w piątek 1 lipca licznie udali się do świątyń w Węglewie i Rejowcu, by wysłuchać koncertów zespołu Gospel Joy oraz duetów: skrzypcowego i wiolonczelowo-cytrowego w koncercie zatytułowanym: ,,Na wiele strun”.
Podczas tego niezwykłego wydarzenia na szlaku Kościołów Drewnianych usłyszeliśmy więc zarówno energiczny, dynamiczny i radosny chór śpiewający muzykę gospel, jak i klasykę, folk i muzykę filmową.

Na tę okoliczność spod poznańskiej katedry, jak co roku wyruszył bus. Noc, jak zawsze organizował Związek Międzygminny Puszcza Zielonka, a w organizacji wyjazdu z Poznania pomogła Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna.

Tym razem muzyka chrześcijańska rozbrzmiewała w ścianach najmłodszych świątyń na Szlaku Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonka. Świątynia w Węglewie w 2018 roku będzie obchodziła 200-lecie swojego istnienia, a rejowiecka jest zapewne tylko o kilka lat młodsza. Bez względu kto skąd i jak dotarł na te muzyczne spotkania miał możność poznać dzieje i obiekty sztuki w Węglewie i Rejowcu.  Przed każdym z koncertów, można było bowiem zwiedzić świątynie w towarzystwie proboszcza i przewodnika – regionalisty- Włodzimierza Buczyńskiego.
Pierwsza kryta gontem i od początku katolicka, druga dachówką, z balkonami będącymi pamiątką po tym, że kiedy powstała służyła ewangelikom.  Nastrój koncertów znakomicie wpisał się w wystrój obu kościołów. W Rejowcu przypadł w trzecią rocznicę objęcia funkcji proboszcza przez ks. Błażeja Czarneckiego. Choć z założenia Noc Kościołów Drewnianych adresowana była głównie do mieszkańców gmin członkowskich ZMPZ oraz Poznania, to wśród jadących spod katedry znalazła się osoba ze Śląska.

Była to pierwsza odsłona Nocy Kościołów, w tym roku organizatorzy ze względu na duże zainteresowanie wydatnie rozszerzyli formułę wydarzenia.
Kolejne koncerty planowane są pod koniec września w Kicinie i Wierzenicy, a następne – w grudniu w Długiej Goślinie oraz w Dąbrówce Kościelnej.

Już dziś serdecznie zapraszamy.

zdjęcia: Włodzimierz Buczyński, Karolina Stefaniak

« 1 z 2 »

About the author:

Dodaj komentarz

Back to Top

%d bloggers like this: