Fotospacer z przewodnikiem

Fotospacer z przewodnikiem

Fotospacer z przewodnikiem

Brak komentarzy do Fotospacer z przewodnikiem

Kwiecień 2016 r. grupa fotografów z okolic Poznania pożegnała uwieczniając piękne zakątki Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka. Autobus, który zawiózł nas do Głębocka wyruszył o 7:00, tam pieszo doliną Trojanki udaliśmy się do jeziora leśnego zwiedzając po drodze rezerwat „Żywiec Dziewięciolistny”. Przez trasę spaceru przeprowadził nas zdradzając przy tym ciekawostki przyrodnicze p. Bartosz Nowak – leśnik i pasjonat fotografii.

Około godziny 10:00 doszliśmy do Głęboczka, gdzie zorganizowaliśmy małą przerwę na poczęstunek. Kolejnym etapem pieszej wyprawy był ośrodek Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Zielonce. Tam fotograf prowadzący przedstawił swoje dotychczasowe pracę i udzielił praktycznych porad dotyczących uwieczniania przyrody.

Po godzinie 13:00 wróciliśmy podstawionym autobusem do Murowanej Gośliny. W ciągu kilku godzin udało nam się uwiecznić kilka gatunków zwierząt oraz roślin min. Dziki, dzięcioły i jaszczurki. Niestety nie udało się spotkać żadnego rogacza, lecz są to zwierzęta o świetnym słuchu i zmyśle powonienia, więc wypatrzenie go przez kilkunastoosobową grupę jest niezwykle trudne. Wśród członków byli także fotografowie spoza powiatu poznańskiego, którzy regularnie odwiedzają nasz park krajobrazowy.
Poniżej przedstawiam fotorelację z wyprawy.

Kamil Grzebyta

About the author:

Dodaj komentarz

Back to Top

%d bloggers like this: