Ach, cóż to był za rajd!

Ach, cóż to był za rajd!

Ach, cóż to był za rajd!

Brak komentarzy do Ach, cóż to był za rajd!

Śladami Cystersów dojechaliśmy i doszliśmy w minioną niedzielę, 20 września 2015 r., do Dąbrówki Kościelnej – na metę IX Rajdu Cysterskiego.

Miłośnicy jazdy na rowerze i pasjonaci chodzenia z kijami mieli do wyboru sześć tras rowerowych (z Poznania, z Murowanej Gośliny, z Owińsk, z Pobiedzisk, z Łagiewnik Kościelnych, trasę ,,Tajemniczą” –  z dojazdem we własnym zakresie) oraz ,,Skocką” – Nordic Walking, czyli ,,dla każdego było coś miłego”! Mimo, że to już schyłek lata, że w powietrzu czuć już jesienny ziąb, dopisała frekwencja (ponad 400 osób), rajdowa pogoda i nastroje uczestników. Meta tegorocznego rajdu zlokalizowana była w ,,Ranczo w Dolinie” – miejscu niezwykłym i malowniczym w sercu Puszczy Zielonka.Również na mecie każdy znalazł coś dla siebie. Na wszystkich czekał smaczny, domowy posiłek i moc atrakcji dla małych i dużych. Była tombola z nagrodami, warsztaty garncarskie, możliwość strzelania z prawdziwego łuku i fachowo przeprowadzony instruktaż udzielania pierwszej pomocy.

Bawiliśmy się więc i uczyliśmy.

Organizator IX Rajdu Cysterskiego,  Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” dziękuje wszystkim uczestnikom za tak liczny udział, współorganizatorom za wszelką pomoc, a kierownikom tras za ich prowadzenie i współpracę.

To jeszcze nie koniec sezonu! Już dziś zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnym rajdzie: ,,Na zakończenie sezonu turystycznego w Puszczy Zielonka”, który odbędzie się 25 października w Ośrodku Dziewicza Baza pod Dziewiczą Górą w Czerwonaku.

Informacje i zapisy już wkrótce na www.puszcza-zielonka.pl

Zapraszamy!

 

 

zdjęcia: Jarosław Murek

About the author:

Dodaj komentarz

Back to Top

%d bloggers like this: