SAMOCHODEM PRZEZ PUSZCZĘ ZIELONKA- I RODZINNY RAJD SAMOCHODOWY SZLAKIEM KOŚCIOŁÓW DREWNIANYCH WOKÓŁ PUSZCZY ZIELONKA ZA NAMI!

SAMOCHODEM PRZEZ PUSZCZĘ ZIELONKA- I RODZINNY RAJD SAMOCHODOWY SZLAKIEM KOŚCIOŁÓW DREWNIANYCH WOKÓŁ PUSZCZY ZIELONKA ZA NAMI!

SAMOCHODEM PRZEZ PUSZCZĘ ZIELONKA- I RODZINNY RAJD SAMOCHODOWY SZLAKIEM KOŚCIOŁÓW DREWNIANYCH WOKÓŁ PUSZCZY ZIELONKA ZA NAMI!

Brak komentarzy do SAMOCHODEM PRZEZ PUSZCZĘ ZIELONKA- I RODZINNY RAJD SAMOCHODOWY SZLAKIEM KOŚCIOŁÓW DREWNIANYCH WOKÓŁ PUSZCZY ZIELONKA ZA NAMI!

Szlak Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonka to chyba najbardziej rozpoznawalny produkt turystyczny na terenie Parku Krajobrazowego.
Tym szlakiem odbywały się do tej pory liczne wycieczki: piesze, rowerowe, autokarowe, Nordic Walking… Przyszedł czas na rajd samochodowy! To nowość w naszym kalendarzu imprez turystycznych. W minioną niedzielę, 24 kwietnia, poruszając się po szlaku na czterech kółkach odwiedziliśmy zarówno piękne drewniane świątynie, jak i cysterskie obiekty sakralne zlokalizowane na trasie Rodzinnego Rajdu Samochodowego.
Wśród uczestników obsada prawie „międzynarodowa”, numery rejestracyjne na samochodach świadczyły, że niektórzy musieli pokonać nawet kilkadziesiąt kilometrów, aby dotrzeć na start. Nie ma co się dziwić, wszak o niezapomnianych walorach turystycznych i krajobrazowych Puszczy Zielonka głośno jest już nawet poza granicami wielkopolski, a Związek Międzygminny Puszcza Zielonka był właśnie organizatorem tego wydarzenia.

Trasa licząca 54 kilometry w zdecydowanej większości prowadziła przez leśne ostępy puszczy. Zakodowany przejazd, którego prawidłowy przebieg należało odczytać nie sprawiał uczestnikom rajdu większych trudności. Podczas przejazdu na trasie zorganizowano trzy próby zabawowe. Zawodnicy po kilkunastu kilometrach odgadywania trasy mieli okazję zrelaksować się podczas dmuchania balonów na czas, łowienia magnetycznych rybek czy też układania postaci uśmiechniętej krowy z klocków. Były to też momenty, gdy wśród szumiących drzew Puszczy Zielonka uczestnicy zabawy organizowali sobie pikniki. Rozłożone koce, śmiejące się i dokazujące dzieci, gorący napój w ręce to był powszechny widok i mimo sielskości takich chwil, głos rozsądku sprawiał, że trzeba było zwijać biwakowe koce i ruszać dalej na trasę. Limit czterech godzin czasu na jej pokonanie  to dużo, ale nie można roztrwonić zapasu.  Uczestnicy to w większości osoby, które w takiej zabawie brały udział po raz pierwszy i z tego co opowiadali – pełni jeszcze emocji na mecie – rajdowa zabawa przypadła im do gustu. Przy gorącej, pożywnej zupie rozmowy i dyskusje toczyły się jeszcze dłuższą chwilę. Gościnne Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Wojewódzkim Stowarzyszeniu Inwalidów Narządu Ruchu w Owińskach były metą i bazą końcowa rajdu.

Ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów dla zwycięzców i upominek dla każdej załogi od Związku Międzygminnego Puszcza Zielonka to był ostatni punkt programu rajdowego dnia. Z głosów mniej i bardziej oficjalnych dało się usłyszeć, że to doskonały pomysł na spędzanie wolnego czasu, a pytania „Kiedy organizujecie kolejny rajd” były chyba największą nagrodą dla nas – organizatorów.

W przyszłym roku z całą pewnością Rodzinny Rajd Samochodowy  Szlakiem Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonka znajdzie również swoje miejsce w kalendarzu wielu imprez organizowanych przez Związek Międzygminny Puszcza Zielonka. I już teraz zapraszamy do udziału.

Marcin Wojcieszak
Izabela Paprzycka

Zachęcamy do obejrzenia pełnej fotorelacji: link

zdjęcia: Jarosław Murek

About the author:

Dodaj komentarz

Back to Top

%d bloggers like this: