JESIENNE WARSZTATY FOTOGRAFII PRZYRODNICZEJ W GMINIE SKOKI ZA NAMI

JESIENNE WARSZTATY FOTOGRAFII PRZYRODNICZEJ W GMINIE SKOKI ZA NAMI

JESIENNE WARSZTATY FOTOGRAFII PRZYRODNICZEJ W GMINIE SKOKI ZA NAMI

Brak komentarzy do JESIENNE WARSZTATY FOTOGRAFII PRZYRODNICZEJ W GMINIE SKOKI ZA NAMI

„Spacer Fotograficzny Zielonka 2019” w Brzeźnie

W weekend, 19-20 października 2019 r. w malowniczo położonym wśród pól i lasów Brzeźnie (gmina Skoki) odbyła się jesienna edycja warsztatów z cyklu „Spacer FOTOPUSZCZA Zielonka”, zorganizowana przez Związek Międzygminny Puszcza Zielonka.

Warsztaty podzielone były na część teoretyczną, która przeprowadzono w świetlicy wiejskiej w Brzeźnie oraz praktyczne zajęcia w terenie.

Całość warsztatów z wielką pasją prowadził pan Tomasz Skorupka, archeolog i fotograf przyrody, który z zapałem dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem terenowym. Pan Tomasz na bieżąco komentował zrobione zdjęcia i udzielał wskazówek co do ustawień aparatów fotograficznych, kompozycji zdjęć, światła oraz perspektywy wykonanych fotografii.

Pierwszego dnia uczestnicy warsztatów inspiracji szukali w przeuroczych lasach położonych między Brzeźnem a jeziorem Włókna. W niedzielę natomiast uczestnicy spotkali się przed wschodem słońca na Morasiu – łąkach położonych w granicach administracyjnych miasta Skoki. Następnie uczestnicy przemieścili się do lasów położonych pomiędzy Skokami a Antoniewem.

Choć w sobotę, a zwłaszcza w niedzielę ciężko było wstać tak wczesną porą nie ma czego żałować, pogoda dopisała, obiektów do fotografowania było pod dostatkiem, a co najważniejsze panował fantastyczna twórcza atmosfera. Uczestnicy z pasją rozprawiali miedzy sobą o swoich pasjach i przygodach fotograficznych. Opowiadano historie te z rodzaju poważnych ale i te komiczne, groteskowe czy też te przykre.

Fotografowano krajobrazy, rośliny, opadłe liście, owoce i korę drzew, grzyby, mszaki… Również napotkana żabka została modelką, obleganą przez zaciekawionych adeptów fotografii, jak nie lada celebrytka. Trzeba było tylko bacznie się rozglądać i z zaciekawieniem wyszukiwać pod nogami ciekawostek przyrodniczych.

W warsztatach wzięła udział grupa około 20 osób.

Łukasz Ogórkiewicz (uczestnik)

galeria zdjęć z warsztatów, autor Łukasz Ogórkiewicz

About the author:

Leave a Reply

Back to Top

%d bloggers like this: