Spotkaliśmy się na TOUR SALON-ie

Spotkaliśmy się na TOUR SALON-ie

Spotkaliśmy się na TOUR SALON-ie

Brak komentarzy do Spotkaliśmy się na TOUR SALON-ie

Od 15 do 17 października 2015 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich trwały Targi Turystyczne TOUR SALON. Nie mogło na nich zabraknąć Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka”. Odwiedzający Targi licznie odwiedzali nasze stoisko.

W tegorocznych targach TOUR SALON uczestniczy około trzystu firm z Polski i zagranicy. Wiele było wśród nich podmiotów promujących turystykę na terenie Wielkopolski, m.in. w okolicach Poznania. Należy do nich Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”; do jego zadań należy m.in. propagowanie wypoczynku na terenie gmin współtworzących Związek.

Osoby, które wybrały się na TOUR SALON odwiedzały m.in. stoisko nr 81 w hali nr 3, należące do Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka”. Było ono łatwe do odróżnienia od innych dzięki dekoracjom z żywej zieleni, dostarczonym przez Centrum Ogrodnicze PrimaFlora Owińska (http://primaflora.pl).

W czasie trzech dni targowych na stoisku Związku Międzygminnego dyżurowali pracownicy  biura Związku oraz przedstawiciele samorządów gmin związkowych. Był wśród nich wójt gminy Czerwonak Jacek Sommerfeld, członek zarządu Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka”.

Od przedstawicieli Związku Międzygminnego można było uzyskać informacje m.in. o trasach rowerowych oraz szlakach pieszych i kajakowych przebiegających przez Puszczę Zielonka oraz przez okoliczne tereny, atrakcjach turystycznych znajdujących się na terenie gmin związkowych, miejscach noclegowych, polach biwakowych itp. Udzielaliśmy również wiadomości o Przedsięwzięciu „Komunikacja Parku Krajobrazowego „Puszcza Zielonka i okolice”, realizowanym na terenie pięciu gmin związkowych.

Osoby, które podchodziły do stoiska Związku prosiły m.in. o ulotki i mapki szlaków rowerowych i pieszych na terenie Puszczy Zielonka oraz informacje na temat kościołów na trasie Szlaku Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonka. Osoby zainteresowane uczestnictwem w imprezach rekreacyjnych organizowanych i współorganizowanych przez Związek zapraszaliśmy m.in. na „Rajd na Zakończenie Sezonu Turystycznego 2015 w Puszczy Zielonka”, zaplanowany na niedzielę 25 października 2015 r.

 

tekst: Katarzyna Firlej-Adamczak

zdjęcia: Anna Białek, Katarzyna Firlej-Adamczak, Artur Krysztofiak, Izabela Paprzycka

About the author:

Leave a Reply

Back to Top

%d bloggers like this: