WARSZTATY FOTOGRAFII PRZYRODNICZEJ „SPACER FOTOPUSZCZA ZIELONKA” JUŻ 2 LIPCA

WARSZTATY FOTOGRAFII PRZYRODNICZEJ „SPACER FOTOPUSZCZA ZIELONKA” JUŻ 2 LIPCA

WARSZTATY FOTOGRAFII PRZYRODNICZEJ „SPACER FOTOPUSZCZA ZIELONKA” JUŻ 2 LIPCA

Brak komentarzy do WARSZTATY FOTOGRAFII PRZYRODNICZEJ „SPACER FOTOPUSZCZA ZIELONKA” JUŻ 2 LIPCA

Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” we współpracy z Nadleśnictwem Łopuchówko zaprasza do udziału w warsztatach fotografii przyrodniczej „SPACER FOTOPUSZCZA ZIELONKA”, które odbędą się 2 lipca (niedziela) 2017 roku, w  Ośrodku Edukacji Przyrodniczo – Leśnej  Dziewicza Góra w Czerwonaku.  Program obejmować będzie: zajęcia teoretyczne, ćwiczenia praktyczne w terenie i omówienie zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów.

PLAKAT FOTOSPACER

Zajęcia poprowadzi znany fotograf przyrody Tomasz Skorupka. Udział w zajęciach będzie na pewno niepowtarzalną okazją zarówno do obcowania z przyrodą Puszczy Zielonki, jak i spotkania ze znanym i cenionym fotografem, który podzieli się swoją bogatą wiedzą i ogromnym doświadczeniem.

Więcej informacji o Panu Tomaszu i Jego fotograficznym „dorobku” znajdziecie Państwo poniżej.

Najciekawsze zdjęcia zostaną zaprezentowane na wystawie powarsztatowej, po wcześniejszym wyrażeniu zgody autorów na wykorzystanie materiałów do celów promocyjnych Organizatora.

Informacje dodatkowe:

  • warsztaty są bezpłatne,
  • liczba osób ograniczona,
  • czas trwania: około 6 godzin,
  • zabieramy własny sprzęt fotograficzny,
  • odzież terenową, która może ulec zabrudzeniu,
  • mile widziane własne laptopy, na które zgramy wykonane zdjęcia.

 

Zapisy mailowe, dodatkowe informacje:

Izabela Paprzycka – Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”

i.paprzycka@puszcza-zielonka.pl

(prosimy o podanie imienia, nazwiska, miejscowości, adresu e-mail oraz nr telefonu).

Zapisy potrwają  do 23.06.2017 r. lub do wyczerpania limitu miejsc.
O zakończeniu zapisów (wyczerpaniu limitu miejsc) na warsztaty poinformujemy na stronie internetowej oraz facebooku.


Szanowni Państwo, informujemy, że limit miejsc na lipcowe warsztaty fotograficzne: „SPACER FOTOPUSZCZA ZIELONKA”
został osiągnięty.

Można ewentualnie dopisać się do listy rezerwowej, w przypadku gdyby zwolniły się jakieś miejsca.

 

O prowadzącym:

Tomasz SkorupkaTomasz Skorupka jest laureatem konkursów organizowanych m.in. przez Związek Polskich Fotografów Przyrody, Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”, czasopismo „Łowiec Polski” i portal internetowy „foto-ptaki.pl”. W roku 2012 przyznano mu nagrodę Fotografa Roku Okręgu Wielkopolskiego ZPFP.

W konkursie „Wizje Natury 2012” zorganizowanym w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej zdobył wyróżnienie za diaporamę pt. W krainie puszczyka uralskiego, rok później wyróżnienie za pokaz pt. Rybi król. Jest autorem kilku wystaw autorskich („Na skrzydłach przeszłości”, 2008; „Skrzydlaci akrobaci”, 2011; „Co w trawie piszczy”, 2012; „Ptaki. Od archeologii do fotografii cyfrowej”, 2013; „Te co skaczą i pełzają…”, 2013; „Smoki w trawie i na trawie”, „Ptasie menu”, 2014; „Skrzydlate, wąsate, rogate… Ssaki w obiektywie Tomasza Skorupki, 2015) prezentowanych m.in. w Poznaniu, Gdańsku, Krakowie, Częstochowie czy Wrocławiu.
Publikuje w Polsce i zagranicą fotografie i/lub artykuły poświęcone fotografowaniu i ptakom w czasopismach o tematyce przyrodniczej (m.in. „Ptaki Polski”, „FotoNatura”, „Ptaki”, „Trybuna Leśnika”, „Nadleśnictwo Barlinek”, „Ptaki Wielkopolski. Rocznik Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody SALAMANDRA”, „Dutch Birding”).
Jego fotografie znalazły się m.in. w takich publikacjach książkowych jak Ilustrowana encyklopedia ptaków Polski (Warszawa 2010, wyd. II, 2011) czy też Obszary Natura 2000 i parki krajobrazowe w województwie wielkopolskim (Poznań-Toruń 2012). Wydał pięć autorskich kalendarzy ściennych na rok 2012, 2013, 2014, 2015 i 2016 poświęcone ptakom, owadom i pajęczakom oraz gadom i płazom Wielkopolski. W roku 2016 wydał album autorski pt.

Wyjęte z natury ukazujący zwierzęta parków krajobrazowych Wielkopolski. W latach 2011-2014 współorganizator czterech kolejnych edycji Poznańskich Dni Fotografii. Autor prelekcji i pokazów multimedialnych poświęconych ptakom i technikom fotografii przyrodniczej. Czynnie uczestniczy w propagowaniu ochrony przyrody zarówno pośród dorosłych, jak i dzieci i młodzieży (m.in. wykłady, diaporamy i prezentacje w szkołach).

tomaszskorupka.blogspot.com

 

 

 

About the author:

Leave a Reply

Back to Top

%d bloggers like this: