Wielki spływ kajakowy za nami

Wielki spływ kajakowy za nami

Wielki spływ kajakowy za nami

Brak komentarzy do Wielki spływ kajakowy za nami

Pierwszego dnia lipca Związek Międzygminny wraz z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz TKKF Pałuki zorganizował coroczny wielki spływ Szlakiem Kajakowym „Puszcza Zielonka”. Wzięło w nim udział blisko 90 osób.

To największa cykliczna bezpłatna impreza promująca szlak kajakowy na terenie Parku Krajobrazowego „Puszcza Zielonka”. Spływ cieszył się ogromnym zainteresowaniem, jednak z powodu zapowiadanych deszczy nie wszyscy stawili się na starcie.

W niedzielny poranek miłośnicy turystyki wodnej spotkali się na parkingu w Pobiedziskach, skąd autokarem zostali przewiezieni do Tuczna na start spływu. Na plaży wszystkich uczestników powitali instruktorzy kajakarstwa i ratownicy wodni, którzy udzielili krótkiego instruktarzu. Trasa spływu przebiegała przez najbardziej urokliwe tereny wodne Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka: przez Jezioro Kołatkowskie, Stęszewskie, kanałem Wronczyńskim, przez Jezioro Wronczyńskie Wielkie i Wronczyńskie Małe, aż do Jeziora Jerzyńskiego. Nad bezpieczeństwem na wodzie poza ratownikami czuwali strażacy z OSP w Pobiedziskach, którzy również usprawniali przejścia na przenoskach. Metę spływu zorganizowano na polu biwakowym w Złotniczkach, gdzie na wszystkich kajakarzy czekał ciepły posiłek, napoje i konkurs wiedzy ekologicznej z atrakcyjnymi nagrodami turystycznymi. Po godzinie 14 autokar odwiózł wszystkich z powrotem na parking do Pobiedzisk.

Impreza została zorganizowana przez Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” oraz TKKF Pałuki przy dofinansowaniu Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu.

About the author:

Leave a Reply

Back to Top

%d bloggers like this: