Wrześniowa edycja Nocy Kościołów na szlaku Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonka

Wrześniowa edycja Nocy Kościołów na szlaku Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonka

Wrześniowa edycja Nocy Kościołów na szlaku Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonka

Brak komentarzy do Wrześniowa edycja Nocy Kościołów na szlaku Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonka

Miniona sobota 24 września była prawdziwym muzycznym świętem zarówno w Kicinie,
jak i  w Wierzenicy. Wrześniowa edycja Nocy Kościołów na szlaku Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonka uświetniła obchody 700 – lecia Kicina i poprzedziła otwarcie nowego szlaku – Drogi Tajemnic Różańcowych łączącego kościoły w Kicinie i Wierzenicy. To kulturalne wydarzenie przygotowały: Związek Międzygminny ,,Puszcza Zielonka”, Gmina Czerwonak, GOK ,,Sokół” oraz Gmina Swarzędz wespół z obiema parafiami.

Podczas Nocy odbyły się dwa koncerty – pierwszy, plenerowy w Kicinie, drugi
w Wierzenicy.

W Kicinie, zagrał zespół Maleo Reegae Rockers z Dariuszem Malejonkiem na czele. Pulsujące reggae i potężne dawki pozytywnej energii popłynęły ze sceny, wprawiając  licznie zgromadzoną publiczność w rytmiczne kołysanie. Energetycznej muzyce towarzyszyły teksty o tym, co tak naprawdę jest w życiu ważnie. Kiciński koncert sprawił ogromną radość słuchaczom, co widać było na rozradowanych twarzach.

W późniejszych godzinach wieczornych, tym razem we wnętrzach kościoła w Wierzenicy, najstarszego kościoła na szlaku, odbył się koncert Krzysztofa Antkowiaka, znanego muzyka, kompozytora i autora tekstów. Zupełnie odmienny klimat koncertu wprawił słuchaczy w nostalgiczny nastrój. Nastąpił czas refleksji i wyciszenia po energetycznych emocjach pierwszego koncertu. Każdy z prezentowanych przez artystę utworów był muzyczną opowieścią o ludziach, ich wrażliwości i losach…

Wrześniowa edycja Nocy Kościołów to dwie zupełnie odmienne wyprawy w muzyczne krainy a publiczność, która tego wieczoru uczestniczyła w obydwu koncertach, doświadczyć mogła wielu  emocji i uniesień.

Koncerty to jednak nie wszystko, co działo się w kościołach w Kicinie i Wierzenicy. Wszyscy licznie tego dnia przybyli turyści mogli poznać dzieje obu świątyń, najciekawsze znajdujące się w nich dzieła sztuki, wybitne osobowości związane z nimi. A wszystko to pod opieką regionalisty – Włodzimierza Buczyńskiego, który oprowadzał zwiedzających po obydwu świątyniach. W Wierzenicy po koncercie jego uczestnicy, w towarzystwie proboszcza ks. Przemysława Kompfa zwiedzili także kryptę rodu Cieszkowskich.

Piękna pogoda, interesująca architektura i historia drewnianych świątyń, znani artyści i ich świetne koncerty – to wszystko razem sprawiło, że wrześniowa Noc Kościołów na szlaku Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonka  była imprezą niezmiernie udaną, o czym świadczy licznie zgromadzona, zadowolona publiczność.

Więcej zdjęć autorstwa Jarosława Murka tutaj

About the author:

Leave a Reply

Back to Top

%d bloggers like this: