WYSTAWA „Spacer FOTOPUSZCZA Zielonka” JUŻ OTWARTA

WYSTAWA „Spacer FOTOPUSZCZA Zielonka” JUŻ OTWARTA

Brak komentarzy do WYSTAWA „Spacer FOTOPUSZCZA Zielonka” JUŻ OTWARTA

Najpierw były warsztaty fotografii przyrodniczej. Później ich uczestnicy musieli wybrać spośród wykonanych ujęć to najlepsze i poddać je krytyce internautów. Podczas zabawy na portalu społecznościowym Facebook przy kolejnych zdjęciach przybywało polubień. Nareszcie nadszedł czas, by nagrodzić miłośników fotografii, a efekty ich pracy, w postaci wystawy, przedstawić szerszej publiczności! Wszystko po to, by ukazać i docenić piękno Puszczy Zielonki.

W poniedziałkowy wieczór 11 lutego 2019 roku w Salonie FOTONATURA w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Dziewicza Góra miał miejsce wernisaż wystawy „Spacer FOTOPUSZCZA Zielonka”, która jest zwieńczeniem warsztatów fotograficznych o tej samej nazwie. Swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami warsztatów dzielił się znany i ceniony fotograf przyrody – Tomasza Skorupka. Podczas czterech edycji – wiosennej, letniej, jesiennej i zimowej uczestnicy pod czujnym okiem specjalisty przez 2 dni doskonalili swój fotograficzny warsztat. Dzięki temu ukazali piękno Puszczy Zielonki w czterech porach roku. Organizatorem warsztatów był Związek Międzygminny Puszcza Zielonka we współpracy z Nadleśnictwem Łopuchówko. Celem przyświecającym pomysłodawcom spotkań jest promowanie walorów przyrodniczych Puszczy Zielonki, a także zachęcenie do aktywnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu.

Wernisaż stał się okazją, by nagrodzić autorów fotografii i podsumować zabawę, podczas której internauci wybrali swoje ulubione ujęcia. Spotkanie zakończyło wspólne ognisko, wokół którego, pomimo niesprzyjającej aury, zgromadziło się wielu uczestników wernisażu. W spotkaniu łącznie wzięło udział ok. 60 osób. Wystawę można podziwiać do 14 kwietnia w godzinach funkcjonowania OEPL Dziewicza Góra, które znaleźć można na stronie:

http://www.lopuchowko.poznan.lasy.gov.pl/osrodek-dziewicza-gora

Tekst: Roksana Łubkowska
Foto: Rafał Konieczny

About the author:

Dodaj komentarz

Back to Top

%d bloggers like this: