XIII RAJD CYSTERSKI Z METĄ W OWIŃSKACH ZA NAMI

XIII RAJD CYSTERSKI Z METĄ W OWIŃSKACH ZA NAMI

XIII RAJD CYSTERSKI Z METĄ W OWIŃSKACH ZA NAMI

Brak komentarzy do XIII RAJD CYSTERSKI Z METĄ W OWIŃSKACH ZA NAMI

W słoneczną sobotę, 14 września odbył się XIII Rajd Cysterski. Organizatorem wydarzenia był Związek Międzygminny ,,Puszcza Zielonka”.

Meta imprezy znajdowała się przy pałacu von Treskow w Owińskach. Przybyło na nią ponad 300 turystów. W głównej mierze uczestnikami wydarzenia byli mieszkańcy gmin członkowskich ZMPZ: Czerwonaka, Murowanej Gośliny, Swarzędza, Skoków, Kiszkowa i Pobiedzisk. Rowerzyści mieli do wyboru aż 7 tras rowerowych o różnej długości i trudności oraz trasę pieszą – nordic walking. Cieszącymi się największą popularnością okazały się trasy: familijna z Koziegłów, maltańska z poznańskiej Malty (przebiegająca przez gminę Swarzędz, z przystankiem przy pływalni ,,Wodny Raj”) oraz tajemnicza (z dojazdem na metę własnym szlakiem).

Na mecie na wszystkich czekał regeneracyjny posiłek i rękodzielnicze atrakcje. Chętni (których nie brakowało) mogli wykonać własnoręcznie gliniane naczynie, pod okiem florystek upleść wianek, bądź skomponować bukiet z kwiatów i liści, skorzystać z warsztatów wikliniarskich, czy wziąć udział w zwieńczającym imprezę konkursie z atrakcyjnymi turystyczno – rekreacyjnymi nagrodami.

Po rajdzie wszyscy rowerzyści i piechurzy mieli szansę skorzystać z dobrodziejstw i atrakcji XIII Pikniku Cysterskiego, trwającego pod pałacem von Treskow do wieczora.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia:

About the author:

Leave a Reply

Back to Top

%d bloggers like this: