XIV RAJD „PUSZCZA WPUSZCZA” ZA NAMI

XIV RAJD „PUSZCZA WPUSZCZA” ZA NAMI

XIV RAJD „PUSZCZA WPUSZCZA” ZA NAMI

Brak komentarzy do XIV RAJD „PUSZCZA WPUSZCZA” ZA NAMI

W słoneczną niedzielę 21 maja 2017 r. odbył się XIV już rajd zorganizowany przy współpracy Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka” i Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Uczestnicy mieli do wyboru aż 9 tras (7 tras rowerowych, pieszą – nordic walking oraz biegową).
Finalnie na mecie w Zielonce spotkało się blisko 400 osób. Na każdego czekał ciepły posiłek regeneracyjny, pamiątkowy znaczek rajdowy i atrakcje.
Duże zainteresowanie wzbudził edukacyjny pokaz sokolniczy, podczas którego każdy zyskał możliwość zobaczenia ptaków drapieżnych z bliska i dowiedział się gdzie i jak żyją, jak należy dbać o dzikie ptaki, jak je chronić i jak zachowywać się w pobliżu gniazd. Istniała również możliwość wykonania zdjęć z wyjątkowymi okazami skrzydlatych drapieżników.

Kolejna atrakcją była ciesząca się dużą popularnością plenerowa strzelnica, na której  śmiałkowie mogli sprawdzić swój refleks i celność.

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego przygotował dla wszystkich chętnych niełatwy test przyrodniczy.
Najlepsi w teście mieli możliwość wylosowania cennych nagród.

Zapraszamy na kolejne imprezy turystyczne!

Więcej zdjęć tutaj

About the author:

Dodaj komentarz

Back to Top

%d bloggers like this: