Dla miłośników Nordic Walking stworzyliśmy sieć tras przebiegających przez najciekawsze tereny Parku Krajobrazowego „Promno” leżącego w gminie Pobiedziska. Odbywając leśne wędrówki zobaczyć można nie tylko najcenniejsze bogactwa przyrody nieożywionej, ale również można spotkać licznych czworonożnych mieszkańców Parku Promno.

Malownicza roślinność odbijająca się w tafli pięknego jeziora, urokliwe mokradła ukryte pośród leśnej gęstwiny, obcowanie z przyrodą tak blisko, jak nigdy dotąd – to niesamowite przeżycia czekające na piechurów przemierzających leśne dukty.

Zapraszamy do zwiedzania polodowcowego krajobrazu morenowego i lasów o bardzo bogatym i zróżnicowanym podszyciu, pośród których skrywa się aż 25 jezior i 250 oczek wodnych.

Zapraszamy na pobiedziskie szlaki!tablica_NWPobiedziska_V9_28_11

SZLAK POBIEDZISKA-KAPALICA (ok. 10 km – największa pętla)

START-META: Targowisko miejskie nad Jeziorem Małym w Pobiedziskach

Szlak prowadzi od zabytkowej miejskiej zabudowy Pobiedzisk poprzez otulinę Parku Krajobrazowego Promno, aż do jego serca, gdzie podziwiać można urokliwy Rezerwat Przyrody Jezioro Drążynek.

Podział szlaku na kilka pętli umożliwia wybór trasy o dowolnej długości i konfiguracji.

SZLAK BRZOSTEK -DRĄŻYNEK (ok. 4,3 km – największa pętla)

START-META: Parking samochodowy przy jeziorze Brzostek

Najkrótsza z pętli prowadzi linią brzegową wokół jeziora Brzostek. Wydłużenie wędrówki do najdłuższej pętli pozwala dotrzeć do Rezerwatu Przyrody Jezioro Drążynek oraz przejść na szlak Pobiedziska -Kapalica.

SZLAK REZERWAT DĘBINIEC (ok. 2,8km)

START-META: Stacja PKP w miejscowości Promno-Stacja

Szlak wokół Rezerwatu Przyrody Jezioro Dębiniec, przy którym można podziwiać okazały głaz narzutowy.