SPŁYW SZLAKIEM KAJAKOWYM PUSZCZA ZIELONKA 1 LIPCA
2017-06-23RAJD ROWEROWY SZLAKIEM KOŚCIOŁÓW DREWNIANYCH ZA NAMI
2017-07-31Związek Międzygminny Puszcza Zielonka po raz kolejny zaprasza na Noc Kościołów Drewnianych, która odbędzie się w piątek 30 czerwca 2017 r.
w kościołach w Sławnie (gmina Kiszkowo) i Węglewie (gmina Pobiedziska).
W dwóch spośród dwunastu kościołów szlaku zabrzmi muzyka chrześcijańska, którą zagrają: Antonina Krzysztoń z Marcinem Lamchem
oraz Joszko Broda. „Noc” rozpocznie się o godzinie 18.00 i potrwa do późnych godzin nocnych.
Wstęp wolny!
W trakcie wieczoru zaplanowano także zwiedzanie drewnianych świątyń w towarzystwie księdza lub regionalisty.
Zwiedzanie możliwe będzie pół godziny przed i po każdym z koncertów.
W programie:
- godz. 18.00 – koncert Antoniny Krzysztoń i Marcina Lamcha pt. „Usłysz proszę”
w kościele pw. św. Mikołaja w Sławnie - godz. 20.30 – koncert joszkoBRODAegyüttes
w kościele p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Węglewie
Na koncerty dojechać będzie można auotokarem. Wyjazd nastąpi:
17:20 – odjazd z zatoki autobusowej przy szkole w Pobiedziskach
17:30 – odjazd spod kościoła drewnianego w Kiszkowie
Powrót – po zakończeniu koncertu w Węglewie. Przejazdy są bezpłatne!
Joszko Broda. Muzyki uczył się od swojego ojca, Józefa Brody i Jana Sikory „Gajdosza”. Gra na drumli, fujarze postnej, fujarze sałaskiej, fujarkach pięciootworowych, fujarkach sześciootworowych, rogach, trąbicie, skrzypcach, gajdach, kozie, okarynie, liściu, słomce, trzcinie i na wielu innych instrumentach, śpiewa po góralsku. Prowadzi warsztaty artystyczne i zespół dla dzieci.
Joszko Broda pojawił się na scenie w wieku czterech lat w zespole swojego ojca, występując wiele razy w Polsce i Europie
. Wziął udział w licznych nagraniach studyjnych prowadzonych przez europejskie instytucje kulturalne. Joszka możemy usłyszeć na płycie Beskidy wydanej przez Polskie Radio w 1997 w serii Muzyka Źródeł i na płycie Pologne wydanej przez francuską wytwórnię Radia Ocora.
Współpracował lub nadal współpracuje z Wojciechem Ossowskim, Wojciechem Waglewskim i zespołem Voo Voo, rodziną Pospieszalskich, Piotrem Żyżelewiczem, Antoniną Krzysztoń, Anną Marią Jopek, zespołem Raz Dwa Trzy, reżyserem Leszkiem Gałyszem, Józefem Brodą, Januszem Grzywaczem, Marcinem Pospieszalskim, Cezarym Paciorkiem, Joachimem Menclem, Locko Richterem, Arkadiuszem Skolikiem, Palem Havasretim, Kalmanem Gasparem, Szabolcem Roka, Arką Noego, Józefem Wilkoniem.
W 1996 uczestniczył w nagraniu płyty Przyjdź i został członkiem rockowego zespołu 2Tm2,3, a od roku 1999 brał udział w tworzeniu zespołu Arka Noego, z którym koncertował miejscach Polski i świata, także w Watykanie – zagrał dla samego Jana Pawła II podczas prywatnej audiencji w auli Pawła VI.
W 2000 zaczął realizować swoje własne produkcje muzyczne. Powstała płyta Jałmużna Postna nagrana w Bazylice Dominikanów w Lublinie, polsko-węgierska płyta Posłóchejcie kamaradzi i trzy albumy związane z prowadzonym przez Joszka zespołem Dzieci z Brodą: Normalnie szok!, Halo Halo Dzieci Europy i Czuwaj Wiaro! – do piosenek z tego albumu Telewizja Polska wyprodukowała teledyski, które znajdują się w stałej ekspozycji w Muzeum Powstania Warszawskiego.
W 2011 roku, w Madrycie, z okazji Family Day (Dnia Rodziny Chrześcijańskiej), Joszko zagrał koncert dla 750 tysięcy ludzi. Za swoją działalność Joszko Broda został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi dla Rzeczypospolitej Polskiej
Antonina Krzysztoń polska pieśniarka, kompozytorka, autorka tekstów urodziła się w Krakowie.
W 1981 roku zadebiutowała na Przeglądzie Piosenki Prawdziwej w Hali Oliwii.
Pierwsze kasety wydała w wydawnictwach podziemnych ( CDN, Nova, Solidarność Wielkopolska ). W tym czasie występowała w kabarecie “ Pod Egidą” J. Pietrzaka.
Później stale w “ Muzeum Archidiecezji” u Ks. Andrzeja Przekazińskiego, a także w sławnym z niezwykłych działań artystycznych w kościele na ul. Żytniej u Ks. Wojtka Czarnowskiego.
W 1983 bierze udział w Krakowskim Studenckim Festiwalu Piosenki i wygrywa go.
Odtąd decyduje się całkowicie poświęcić śpiewaniu, uznając wygraną za znak i potwierdzenie, że to jest jej droga. Tworzy pieśni, piosenki i muzykę… Mówi: “ Chcę dzielić się tym, co warte jest dzielenia się. Chcę być odpowiedzialna, za każde słowo, które pada ze sceny “.
Jej głos, charyzma, przekaz, porusza i przyciąga ludzi. Od wielu lat występuje w teatrach, kościołach, filharmoniach. W wielkich i mniejszych salach. Na wielu festiwalach, koncertach związanych z szeroko pojętą piosenką poetycką i religijną.
Wydała o tej pory 15 płyt.
W roku 2006 otrzymuje z rąk Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Order Odrodzenia Polski.
W jej śpiewie słychać, że inspirują artystkę różne gatunki muzyki. To wszystko składa się na jej niepowtarzalne interpretacje.
Współpracowała między innymi z taki twórcami jak: M. Lorenc, A. Pierończyk, L. Możdżer,
K. Knittel, W. Konikiewicz, M. Pospieszalski, W. Waglewski, K. Kryll, W. Przybylski, E. Sosulski, A. Wyrzykowskim, M. Walawender, A. Strug, K. Radomski, M. Wielecki, P. Mazurczak, Z.Wegehaupt.
Od 20 lat współpracuje ze znakomitym gitarzystą M. Majerczykiem , który był także kierownikiem muzycznym wielu jej płyt.
W skład zespołu z którym współpracuje od wielu lat wchodzą:
M. Majerczyk, M. Lamch, Manolo (M. Alban).
Wspólnie wydali dwie płyty i pracują nad trzecią.