WIELKI SPŁYW KAJAKOWY SZLAKIEM KAJAKOWYM ,,PUSZCZA ZIELONKA” JUŻ 30 CZERWCA!
2019-06-18III FESTIWAL LEGEND PUSZCZY ZIELONKI
2019-08-09godz. 16:15 – parking przy ul. św. Marcin naprzeciwko kościoła pw. św. Marcina w Swarzędzu
(trasa: Swarzędz – Uzarzewo – Owińska – Swarzędz)
Powrót autokaru do miejsca startu po zakończeniu drugiego z koncertów.
Warto już teraz zarezerwować w swych kalendarzach termin 27 września, gdyż taką muzyczną i poetycką propozycję trudno byłoby przegapić.
Organizatorami wydarzenia są: Związek Międzygminny ,,Puszcza Zielonka”, gminy Czerwonak i Swarzędz oraz Gminny Ośrodek Kultury ,,Sokół”.
Więcej o artystach przeczytacie Państwo poniżej:
MATE.O (Mateusz Otremba), kompozytor, autor tekstów, wokalista, fotograf.
Promotor pracy dyplomowej Mateusza, Piotr Komorowski po obronie dyplomu, żartobliwie stwierdził: „najlepszy muzyk wśród fotografów i najlepszy fotograf wśród muzyków.” Debiutował na scenie muzycznej w 1997 roku.
Od tamtej pory nagrał kilka autorskich albumów : „Totalne Uwielbienie” (1997), „Jesteś dobry dla mnie” (2002), „Zapominam siebie” (2006), Mate.O Akustyczny i Przyjaciele „Usiądź przy mnie” DC&DVD (2012), Mate.O & GŁYK P.I.K Trio „Kolędy Narodów” (2014), „Pieśni naszych ojców”(2016), Mate.O/TU „Król wszechświatów” (2017)
Zagrał setki koncertów w całym kraju, na scenach małych klubów, teatrów, ośrodków kultury, kościołów, festiwali. Koncertował również międzynarodowo, odwiedzając takie kraje jak: Stany Zjednoczone, Kanada, Niemcy, Białoruś, Ukraina, Czechy, Słowacja, Anglia, Szkocja, Węgry.
Jest również znany z wieloletniej współpracy jako wokalista i autor piosenek z zespołami : TGD oraz New life’m, którymi nagrał w sumie 6 albumów.
Współpracował z wybitnymi artystami jak: Natalia Niemen, Marcin Pospieszalski, Joachim Mencel, Paweł Bzim Zarecki, Piotr Wojtasik, Mieczysław Szcześniak.
Muzyki Mate.O, nie sposób przypisać do jednego nurtu muzycznego, słychać w niej bowiem elementy popu, jazzu, rhytm&bluesa. Jego twórczość to przede wszystkim piękne piosenki, z niebanalną harmonią i tekstami, które znalazły swoich wielu odbiorców i wiernych fanów.
Mate.o Akustyczny to duet z Adamem Szewczykiem świetnym gitarzystą, muzykiem sesyjnym, wykładowcą Akademii Muzycznej w Katowicach (Wydział Jazzu).. Koncerty Mate.O to przestrzeń wypełniona brzmieniem akustycznych gitar oraz charakterystycznym i ekspresyjnym śpiewaniem Mate.O. Podczas koncertów usłyszycie Państwo głównie utwory z płyty Mate.O Akustyczny i Przyjaciele „Usiądź przy mnie” (2012) oraz „Pieśni naszych ojców” (2016).
Magda Umer to mistrzyni interpretacji piosenki literackiej. Perfekcyjne łączenie muzyki ze słowem sprawiło, że w latach 70-tych ubiegłego stulecia śpiewane przez Nią piosenki stały się wręcz przebojami.
W recitalu usłyszymy utwory z płyt „Noce i sny”, „Wciąż się na coś czeka” oraz piosenki – wizytówki artystki, ale także ikony polskiej piosenki literackiej: „Już szumią kasztany”, „Oczy tej małej” i „O niebieskim pachnącym groszku”. Jak na Mistrzynię Mowy Polskiej przystało (2005) Magda pięknie opowiada o autorach tych piosenek i o swoim życiu. Tworzy z nich spektakl.
Magda Umer jest nie tylko pieśniarką. Wyreżyserowała wiele wspaniałych koncertów i widowisk teatralnych. Nie sposób w tym miejscu wymienić wszystkich. W wielu z nich m.in. „Zimy żal” (1989), „Big Zbig show” (1992), „Kobieta zawiedziona” z Krystyną Jandą (1994), „Mężczyźni mojego życia” (1995), „Zielono mi” (1997), „Marlena” (1999), „Młynarski czyli trzy elementy” (Teatr Ateneum 2003), czy we wspólnym przedsięwzięciu z Andrzejem Poniedzielskim „Chlip hop” (2006), współtwórcą muzycznym był Wojciech Borkowski, który towarzyszy Jej nieprzerwanie od 37 lat.
W tym roku artystka obchodzi 50 rocznicę swojej pracy na scenie.
Usłyszymy piosenki Wojciecha Niżyńskiego, Andrzeja Woyciechowskiego, Andrzeja Trzebińskiego, Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Bronisława Broka, Haliny Poświatowskiej, Wojciecha Młynarskiego z muzyką Krzysztofa Knittla, Wojciecha Trzcińskiego, Jarosława Abramowa, Zygmunta Koniecznego, Seweryna Krajewskiego, Janusza Bogackiego, Waldemara Kazaneckiego, Freda Buscaglione, Bułata Okudżawy, Jerzego Wasowskiego, Adama Sławińskiego, Andrzeja Kurylewicza, Jerzego Matuszkiewicza.
Od kiedy dowiedziałam się, że moich płyt słucha, nierozumiejący słowa po polsku, profesor Peter Russell z Nowej Zelandii, poważniej traktuję moje nucenie. Pan profesor słyszy tam także uśmiech, a to przecież międzynarodowy środek wyrazu. Uśmiecham się do państwa po polsku i we wszystkich językach świata!
Magda Umer
Od dawna wiedziałam, że istnieje na świecie stworzenie zielonookie jak Magda Umer.
(…) Szepcząc swym ekspresjonistycznym szeptem i świdrując seledynowym spojrzeniem, Magda potrafi wywołać u publiczności – zarówno młodej, rozwichrzonej, jak i całkiem dorosłej skupienie graniczące niemal z hipnozą. Miałam do czynienia z wieloma wykonawcami i wiem, że tego daru nikt inny nie posiadł…
Ona właściwie nie śpiewa gardłem. Ona śpiewa duszą.
Agnieszka Osiecka