VII NOC KOŚCIOŁÓW – MUZYCZNA PODRÓŻ PO SZLAKU KOŚCIOŁÓW DREWNIANYCH WOKÓŁ PUSZCZY ZIELONKA

VII NOC KOŚCIOŁÓW – MUZYCZNA PODRÓŻ PO SZLAKU KOŚCIOŁÓW DREWNIANYCH WOKÓŁ PUSZCZY ZIELONKA

VII NOC KOŚCIOŁÓW – MUZYCZNA PODRÓŻ PO SZLAKU KOŚCIOŁÓW DREWNIANYCH WOKÓŁ PUSZCZY ZIELONKA

Brak komentarzy do VII NOC KOŚCIOŁÓW – MUZYCZNA PODRÓŻ PO SZLAKU KOŚCIOŁÓW DREWNIANYCH WOKÓŁ PUSZCZY ZIELONKA

VII NOC KOŚCIOŁÓW – MUZYCZNA PODRÓŻ PO SZLAKU KOŚCIOŁÓW DREWNIANYCH WOKÓŁ PUSZCZY ZIELONKA

Związek Międzygminny Puszcza Zielonka już po raz siódmy zaprasza na Noc Kościołów Drewnianych, która odbędzie się w piątek 1 lipca 2016r. w kościołach w Węglewie oraz Rejowcu (gmina Pobiedziska i gmina Skoki). Autobus wyjedzie spod Katedry w Poznaniu

W dwóch spośród dwunastu kościołów szlaku zabrzmi muzyka chrześcijańska. W Węglewie zagra zespół Gospel Joy, w Rejowcu nastomiast odbędzie się koncert ,,Na wiele strun”. Noc rozpocznie się o godzinie 18.00 i potrwa do północy.

W trakcie wieczoru zaplanowano także zwiedzanie drewnianych świątyń w towarzystwie księdza lub regionalisty. Zwiedzanie możliwe będzie pół godziny przed i po każdym z koncertów.

 

W programie:

 

  • godz. 18.00 – koncert zespołu Gospel Joy w kościele parafialnym pw. św. Katarzyny
    Aleksandryjskiej w Węglewie
  • godz. 20.00 – koncert ,,Na wiele strun” (duety: skrzypcowy i wiolonczelowo- cytrowy)
    w kościele parafialnym p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rejowcu

 

Na koncerty będzie można dojechać towarzystwie przewodnika autobusem, który wyjedzie spod katedry w Poznaniu.

 

Plan wyjazdu


16:30 – zbiórka na parkingu autobusowym przy Katedrze w Poznaniu

16:45 – wyjazd z Poznania

18:00 – Kościół w Węglewie: koncert Gospel Joy

20:00 – Kościół w Rejowcu: koncert Na Wiele Strun

ok. 22:30 – powrót do Poznania

Bilety na wycieczkę z przewodnikiem w cenie 20 zł są dostępne w punktach informacji turystycznej w budynku Arkadii przy Placu Wolności i na Starym Rynku.

 

KONCERT W WĘGLEWIE: Gospel Joy

Gospel Joy to energiczny, dynamiczny i radosny chór śpiewający muzykę gospel w języku angielskim i polskim. Chór istnieje od 1996 roku i występuje z pełnym składem instrumentalnym: klawisze, gitara basowa, perkusja. Tworzą go 54 osoby w wieku od 17 do 56 lat. Chórzyści są grupą przyjaciół, dla których główną inspiracją jest Bóg i Jego Słowo, w wolnych chwilach spotykają się, aby pośpiewać, potańczyć, czy pojeździć na łyżwach. Koncerty Gospel Joy są wyjątkowe, podczas każdego występu publiczność włącza się, śpiewając wraz z chórem proste piosenki gospel, co tworzy rewelacyjną atmosferę.

 

KONCERT W REJOWCU: ,,Na wiele strun”

Klasyka, folk, muzyka filmowa to gatunki reprezentowane podczas koncertu jaki odbędzie się w kościele w Rejowcu. Muzyczną oprawę wieczoru zapewnią dwa duety: skrzypcowy duet małżeństwa Andrzeja i Urszuli Gniewków z Jeleniej Góry występujący pod nazwą „JAK AMADEUSZ”  oraz wiolonczelowo-cytrowy duet Grzegorza Tomaszewskiego (cytra) i Małgorzaty Ruszniak (wiolonczela). Duet JAK AMADEUSZ w programie ma utwory kompozytorów takich jak  J.Haydn, W.A.Mozart, C.Stamitz, G.Ph.Telemann. Z kolei w wykonaniu duetu cytrowo – wiolonczelowego usłyszymy najnowsze kompozycje Grzegorza Tomaszewskiego na cytrę i wiolonczelę – kujawiaki i polonezy inspirowane polską muzyką tradycyjną. W finale dwa duety połączone w jeden kwartet zagrają znane tematy muzyki barokowej oraz filmowej.

Szczegóły na stronie: www.turystyka.puszcza-zielonka.pl

 

W tym roku Związek Międzygminny Puszcza Zielonka proponuje Państwu nieco inną formułę tego wyjątkowego muzycznego wydarzenia na szlaku Kościołów Drewnianych, jakim jest Noc Kościołów.
Koncerty będą zorganizowane w trzech turach. Kolejne edycje planowane są na wrzesień (w Kicinie oraz w Wierzenicy) oraz w okresie bożonarodzeniowym (koncerty w Długiej Goślinie i Dąbrówce Kościelnej). Więcej szczegółów już wkrótce.

 

 

About the author:

Leave a Reply

Back to Top

%d bloggers like this: